Blogov o jedle a virtuálnych kuchárskych kníh plných receptov, je habadej a ešte viac. Načo ešte ďalší? Nebojte sa, táto moja skromná zbierka receptov nemá ambíciu fungovať ako plnohodnotný foodblog a v žiadnom prípade nebude plnohodnotným foodblogom konkurovať. Vznikla na popud mojich facebookových priateľov, ktorým sa páčili moje občasné kulinárske excesy a keďže ich časom pribúdalo, dostal som od nich úlohu zhromaždiť všetky recepisy na jedno miesto, kde by ich mali hocikedy poruke, bez zdĺhavého prehľadávania môjho profilu na facebooku.

redkovky
Toto teda bola hlavná motivácia, tým druhým spúšťačom je môj prechod na špecifický spôsob stravovania, ktorý sa nazýva "paleo" a ktorý sa snažím praktizovať už viac ako pol roka s pre mňa úžasnými výsledkami a jednoznačne pozitívnym dopadom na zdravotný stav. Nemienim tu však nikoho otravovať presviedčaním a verbovaním do paleoarmády, toto prenechám na každého z vás, literatúra je dostupná, kto chce, informácie si nájde.

Recepty, ktoré tu nájdete, si nevymýšľam, až taký chef nie som. Je to zbierka nápadov a postupov, ktoré som pozbieral od kamarátov, na iných weboch alebo videl v telke. Veľkou inšpiráciou pre mňa je foodblog mojich milých kamarátiek, Barborky Drahovskej a Mimi Nemčekovej Bite me, a takisto Paleo doupě Miroslava Matouška, prezývaného Metla. Nedá sa vymenovať všetky moje inšpiračné zdroje, môžem len prisľúbiť, že pokiaľ budem uverejňovať prevzatý recept, vždy uvediem zdroj, odkiaľ som čerpal.

Budem rád, keď mi pošlete aj svoje recepty, nápady, podnety a najviac ma poteší, keď vám bude chutiť a varenie vás bude baviť.

Dobrú chuť!


lyzica


PS: Veľké poďakovanie patrí môjmu dlhoročnému priateľovi Mirovi Harachovi, on už bude vedieť za čo... :)